שירותים

שירותים אופטומטריים / פתרונות ראיה / פתרונות אופטומטריים

בדיקות עיניים מקיפות

באופטיקה שמואלי המקצועיות קודמת לכל. כל לקוח או לקוחה שמגיעים לצורך התאמת משקפיים או עדשות מגע יעברו מכלול של בדיקות: בדיקה למרשם של המשקפיים ובדיקת תפקודי שרירי העיניים יבוצעו תמיד. בנוסף ולפי הצורך יבוצעו גם בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקת ראיית צבעים, בדיקה לגילוי/שלילת פזילה (תפקודים דו- עיניים), וקרקעית העין.

איך מחליטים אילו בדיקות לבצע?

ההחלטה על אילו בדיקות יבוצעו מתקבלת על סמך התשאול שנערך עם הלקוח/ה לגבי סגנון והצרכים הספציפיים שלו/ה ועל סמך האבחון המקצועי והניסיון רב השנים של אורנה שמואלי גורן, שהיא אופטומטריסטית בכירה ומוסמכת משרד הבריאות, מומחית בהתאמת משקפי מולטיפוקל, עדשות מגע, משקפיים לילדים, והתאמת משקפיים עם פריזמות במקרי פזילה מיוחדים

בדיקת ראייה והתאמת משקפיים

רואים 6/6?

מצליחים לקרוא את הכתוב על המסך? ולצפות בטלוויזיה או בסרט בקולנוע מבלי לנחש מה אתם רואים?

אם עניתם לא, אתם כנראה זקוקים למשקפיים! אבל לא סתם משקפיים.. משקפיים שיתנו לכם את הפתרון האופטי המושלם. כשמתאימים משקפיים יש חשיבות רבה לדיוק בבדיקה, במתן המרשם ובהמשך להתאמת זוג המשקפיים הנכון, הן מבחינת חדות הראייה, הן מבחינת ההתאמה למבנה הפנים, והן מבחינת אופנה וסטיילינג. לכן חשוב ללכת למומחים, ולקבל את התוצאה הטובה ביותר.

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים בבדיקות ראייה כבר למעלה 50 שנה! מכיוון שחשוב לנו להתאים לכם את פתרון הראייה המדויק ביותר, בדיקת הראייה האובייקטיבית נעשית באמצעות המכשור המתקדם ביותר הקיים כיום בשוק:  באוטורפרקטומטר WAM 700 ESSILOR זהו מכשיר רפרקציה בשיטת הWAVE FRONT-  המודד  כ- 1100 נקודות בעין ומנתח את העין האנושית ברמת דיוק גבוהה לקבלת המרשם האובייקטיבי. בנוסף, המכשיר מספק אינפורמציה של מיפוי הקרנית (TOPOGRAPHY) להתאמת עדשות מגע וגילוי של קרטוקונוס, יש לו תאורה אחורית לגילוי מוקדם של קטרקט, וניתן למדוד בעזרתו עובי קרנית ולחץ תוך עיני לגילוי של גלאוקומה.

בהמשך תתבצע הבדיקה הסובייקטיבית בעזרת המכשיר המתקדם  Polar Test של חברת ZEISS, הנותן דיוק מירבי הן בקביעת המרשם והן בבדיקת תפקודי ראיה דו-עיניים.

כמה זמן לוקחת הבדיקה?

לכל בדיקה מוקדש הזמן הדרוש לאותה הבדיקה. בדיקת עיניים מקיפה למשקפיים אורכת כחצי שעה לערך. במידה ויש צורך בבדיקות נוספות, לדוגמא בדיקות למתן פריזמות, ייקבע תור נוסף להשלמת הבדיקה.

האם צריך לתאם תור מראש?

כן, רצוי מאוד לתאם תור מראש.

האם הבדיקה כרוכה בתשלום?

הבדיקה היא לרב חלק אינטגרלי מהתאמת המשקפיים ואיננו גובים תשלום נוסף עבורה.

האם אוכל לקבל את המרשם גם אם לא אעשה אצלכם את המשקפיים?

ניתן לקבל את תוצאות הבדיקה גם אם לא מבצעים את המשקפיים אצלנו (בתשלום כמובן). במקרה שכזה אופטיקה שמואלי איננה אחראית על הביצוע במקום אחר. הלקוח לוקח על עצמו את האחריות במידה ויפלו טעויות בביצוע המשקפיים. כאשר מבצעים את המשקפיים אצלנו אנו נושאים כמובן באחריות על דיוק הבדיקה ודיוק הביצוע ואנחנו כאן על כל בעיה שלא תתעורר. באופטיקה שמואלי יש מבחר עצום של מסגרות ועדשות בכל טווחי המחירים ולכל כיס/ תקציב.

התאמת משקפי מולטיפוקל

רואים אתכם מקרוב ומרחוק

משקפי המולטיפוקל, הם פתרון רב-תכליתי מצוין לאנשים בעשור החמישי של חייהם ואילך, הזקוקים למענה אופטי לכל טווחי הראייה – קרוב, רחוק וטווחי הביניים.

איך זה עובד?

העדשה בנויה כך שהחלק העליון נותן פתרון לראייה לרחוק, ובהדרגה הכוח של העדשה משתנה דרך כמה עשרות נקודות כולל המרחק שמתאים למחשב, ועד לאזור התחתון שנותן מענה לראייה מקרוב – לקריאה. משקפי מולטיפוקל מחליפים למעשה מספר זוגות משקפיים: זוג למרחוק, זוג לקריאה וזוג שלישי למחשב. מעבר לפתרון האופטי המושלם, הנוחות בכך שלא צריך להיסחב עם מספר זוגות משקפיים ולהחליף ביניהם כל הזמן – משפרת משמעותית את איכות החיים!

בדיקה והתאמה של משקפי מולטיפוקל דורשת מקצועיות ודיוק מירבי. יש פרמטרים רבים שצריך לקחת בחשבון – אורח החיים של הלקוח/ה, דיוק בבדיקה ובמדידה על מנת להנפיק את המרשם הנכון ובחירה והתאמה של המסגרת הנכונה. השילוב בין כל אחד מהשלבים כשכל אחד מתבצע בצורה המקצועית ביותר, הוא שיוצר את הפתרון המדויק ביותר.

איך נדע שאנו זקוקים למשקפי מולטיפוקל?

מתי שהוא בסביבות העשור החמישי לחיים אנו מאבדים את כושר המיקוד לקרוב או בשפה המקצועית – חווים אובדן כושר אקומודציה. מדובר בתהליך פיזיולוגי טבעי שקורה לכולנו.  כשאנו מתקשים לקרוא כתב קטן, ונוטים להרחיק את חומר הקריאה, ובשפת העם "היד לא מספיק ארוכה" –  נדע שהגיע הזמן להתאים משקפי קריאה או מוטליפוקל.

אני עובד הרבה שעות ביום מול מחשב, משקפי מולטיפוקל יתאימו לי?משקפי מולטיפוקל פחות מתאימים לעבודה משרדית ממושכת או למי שעובד שעות ארוכות מול מסך מחשב. למצבים אלה אנו ממליצים לעשות עדשות משרדיות. בעדשות משרדיות הדגש הוא על חלוקה לטווחי הביניים ולטווח הקרוב – לקריאה, ולא לרחוק. עדשות משרדיות מאפשרות שדה ראייה רחב יותר בטווחים המתאימים לעבודה מול מחשב, קריאה, או צפייה בטלפון הנייד.

ואם אני מעוניין בעדשות מגע, האם יש לי פתרון?

כן! אנו מתחמים גם בהתאמת עדשות מגע מולטיפקליות.

התאמת עדשות מגע
רכות או קשות? יומיות או חודשיות?

עדשות מגע, בהנחה שניתן להתאימן, הן פתרון נהדר למי שזקוק לפתרון אופטי אך מעדיף את מראה הפנים הנקי, ללא משקפיים.

יש מגוון גדול של עדשות מגע, כשרוב העדשות שאנו מתאימים כיום הן עדשות רכות, מתכלות – יומיות, דו-שבועיות, חודשיות ואפילו שנתיות. העדשות שאנו מספקים עשויות מהחומר המתקדם סיליקין הידרוג'ל – שהוא חומר גלם מאד עביר לחמצן והמומלץ ביותר לעדשות מגע. אך ישנן גם עדשות קשות נושמות, עדשות מגע עם צילינדר עדשות סקלרליות ואפילו עדשות מולטיפקליות – הכול בהתאם לצורך ולמקרה.

 

עדשות מגע מיוחדות

מעבר לפן האסתטי, העדשות הן פתרון למקרים מיוחדים בהם לא מתאפשר תיקון אופטימלי בעזרת משקפיים – מחלות עיניים, קרניות מעוותות או אי-רגולוריות, לדוגמה במקרים של קרטוקונוס (קרנית חרוטית), שבה לוקים 5-3 אחוז מהאוכלוסייה. יש עדשות מגע מיוחדות שמאפשרות חדות ראייה 6/6. במקרים אלה הניסיון והמקצועיות של אורנה שמואלי גורן, אופטומטריסטית בכירה ומוסמכת משרד הבריאות, באים לידי ביטוי. אורנה יודעת לאבחן את המקרים המיוחדים הללו, ולהציע את הפתרון הנכון לכל מקרה.

תהליך התאמת עדשות המגע – 99% הצלחה!

באופטיקה שמואלי פיתחנו שיטה מיוחדת להתאמת עדשות מגע על סמך ניסיון של שנים בהתאמת עדשות לאלפי לקוחות, וגאים על 99% הצלחה! התהליך כולל שלושה מפגשים:

  • בדיקה ראשונית שבה בודקים ומודדים את הפרמטרים שעל בסיסם ניתן להתאים את עדשות המגע: בדיקת ראייה, קרטומטריה, מיפוי קרנית, ועוד. על סמך תוצאות הבדיקה מוזמן זוג עדשות מגע ראשוני לניסיון.
  • פגישת הדרכה שבה תלמדו כל מה שצריך לדעת על תפעול עדשות מגע: הרכבה, הסרה וניקוי של העדשות. בפגישה זו גם נבדוק אם העדשות יושבות בעין בצורה תקינה וגם נעשה בדיקת ראייה עם העדשות לראות שהכול תקין. בפגישה תקבלו גם את התמיסה שמתאימה לעדשות שלכם. לאחר פגישה זו תצאו להתנסות של עשרה ימים עד שבועיים.
  • פגישת ביקורת שבה נשוחח איתכם, נשמע איך אתם מסתדרים וגם נבדוק שוב אם הכול תקין. אם הכול תקין נזמין עבורכם את העדשות שהותאמו לכם – יומיות, דו-שבועיות, חודשיות או שנתיות. אבל בכך לא תם הקשר בינינו. לרב האספקה תהיה לשנה ובמהלכה תהיו זכאים לליווי המקצועי שלנו, לביקורות ללא תשלום נוסף מכל סיבה שהיא, בין אם אתם חשים שינוי בראיה או אי נוחות כל שהיא בהרכבת העדשות. אנחנו תמיד לרשותכם לכל שאלה או בעיה!

 

האם אפשר לישון עם העדשות?

אנו לא ממליצים לישון עם עדשות מגע מטעמי היגיינה וחשיפת יתר לדלקות עיניים. מאוד חשוב להוציא את העדשות כל ערב, לנקות ולחטא אותן עם החומרים המתאימים, ולאוורר את העיניים. בצורה כזאת תוכלו ליהנות מהעדשות שלכם שנים ארוכות וגם לשמור על העיניים שלכם בריאות וחופשיות מדלקות עיניים.

אני עושה הרבה ספורט, האם כדאי לי לעשות עדשות מגע?

בוודאי. אנו ממליצים על עדשות לספורט כי הן משחררות מהנוכחות הפיזית של המשקפיים על הפנים. כשאנו עושים ספורט אנו מזיעים, המשקפיים מחליקים ומציקים וזה הרבה פחות נוח. ספורט מומלץ בכל מקרה וספורט עם עדשות – זה פשוט יותר נוח! ולאלו מכם שמעדיפים משקפיים גם לספורט גם עבורכם יש לנו פתרונות, משקפי ספורט אופטיים.

התאמת עדשות מגע לילדים
שיטה חדשנית להאטת קצב עליית קוצר הראייה

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים בהתאמת עדשות מגע מיוחדות טיפוליות לילדים להאטה של קצב עליית קוצר הראייה, פיתוח חדשני של השנים האחרונות.

זה מוכח מחקרית!

על פי מחקרים, המספר עולה בממוצע 1.25 דיופטר לשנה, בקבוצה שטופלה על ידי העדשות הייעודיות המספר עלה בממוצע בחצי מספר לשנה. לאורך כמה שנים מדובר בהבדל משמעותי. בעזרת העדשות המיוחדות ניתן להשיג האטה מוכחת של 62% .

לא רק האטה בקצב עליית קוצר הראייה – גם מניעת תחלואה

העדשות המיוחדות תורמות גם למניעת תחלואה שנגרמת עקב קוצר ראייה גבוה – כגון היפרדויות רשתית. ככל שקוצר הראייה יותר גבוה גלגל העין מתארך. הרשתית נמתחת. וככל שקוצר הראייה גבוה יותר – הרשתית מתוחה יותר והעין יותר מועדת לקרעים והיפרדיות של הרשתית. הטיפול בעזרת העדשות המיוחדות גורם להאטת התארכות גלגל העין ולהקטנת הסיכונים הכרוכים במתיחה של הרשתית.

איזה עדשות מתאימות?

העדשות הטיפוליות הן עדשות יומיות

מאיזה גיל אפשר להתאים לילדים עדשות מגע טיפוליות כאלה?

ניתן להתאים עדשות טיפוליות לילדים מסביבות גיל 8 ואילך – זהו הגיל שבו הילדים משתפים פעולה, אך ברור שנדרש גם שיתוף פעולה של ההורים. ניתן להתאים את העדשות מהרגע שהילד/ה עצמאי/ת ומזהים שהוא או היא סובלים מקוצר ראייה פרוגרסיבי. מומלץ להקדים ככל האפשר – ככל שמקדימים התוצאות טובות יותר!

 

התאמת משקפיים לילדים ולנוער

רואים גם את הילדים

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים זה שנים ארוכות בהתאמת משקפיים לילדים, מקפידים על בדיקת ראייה מקיפה ומקצועית וכן על התאמה מדויקת של המשקפיים לפנים של הילד/ה ולצורך האופטי. אנו מציעים מבחר מגוון וגדול של מסגרות המתאימות באופן מיוחד לילדים.

הטבה מיוחדת לילדים חברי מכבי שירותי בריאות

ילדים בגיל 18-0 שהם חברי מכבי מגן זהב זכאים להשתתפות בגובה של 600 ש"ח לזוג משקפיים אחד בשנה.