מוצרים

מסגרות למשקפיים

נדמה לנו שבחירת מסגרת למשקפיים היא משימה לא פשוטה, אנו רוצים שהמסגרת שנבחר תשקף את הטעם ואת סגנון החיים שלנו, תהיה יפה ואופנתית וגם תחמיא לנו. לא פחות חשוב שהמסגרת תתאים בצורה האופטימלית לצורת הפנים ובאופן מקצועי לצורך הראייתי.

באופטיקה שמואלי אנו מציעים מגוון רחב מאד של מסגרות למשקפיי ראייה – אצלנו תוכלו לבחור מתוך למעלה מ- 1000 מסגרות אופנתיות המתאימות לכל טעם וסגנון, ולהיעזר בצוות מקצועי ומנוסה שילווה אתכם בעת בחירת המסגרת. קולקציית המסגרות כוללת גם מבחר עשיר של משקפי שמש ומשקפיים לילדים.

קולקציה עדכנית ואיכותית

קולקציית המסגרות בחנות מתעדכנת מספר פעמים בשנה כך שאצלנו תמיד תוכלו למצוא את המסגרות החדישות והאופנתיות ביותר. אנו משקיעים מחשבה רבה בבחירת הקולקציה, מקפידים הן על הצד האופנתי והן על איכות המסגרות, ומציעים מגוון רחב מאד של מסגרות המתאימות לכל צורך ותקציב:

בהמשך תתבצע הבדיקה הסובייקטיבית בעזרת המכשיר המתקדם  Polar Test של חברת ZEISS, הנותן דיוק מירבי הן בקביעת המרשם והן בבדיקת תפקודי ראיה דו-עיניים.

   • מסגרות של מותגי יוקרה מובילים כגון Dolce & Gabbana, Dior, Valentino, Oliver Peoples, Chopard ועוד
   • מסגרות פונקציונליות של HUMPHREY´S, STEPER, SILHUETTE ועוד
   • מסגרות ייעודיות למשקפי ספורט, כגון RUDY PROJECT, עמידות יותר העומדות בלחצים ומכות
 • מסגרות בייסיק

טיפ!

מסגרות עגולות יתאימו לפנים מאורכות, זוויתיות או מרובעות.

מסגרות ריבועיות או מלבניות יתאימו לפנים עגולות.

איך בוחרים מסגרת?

בחירת המסגרת נעשית בהתאם לצורך האופטי ולמבנה הפנים, בעזרתו המקצועית של הצוות שלנו, המתמחה בהתאמת מסגרות – הן לצורת הפנים והן לצורך הראייתי.

מסגרת מפלסטיק או מתכת – מה עדיף?

המסגרות נחלקות למסגרות פלסטיק ומתכת. הבחירה ביניהם תתבסס על העדפה אסתטית, נוחות ופונקציונליות, כשחשוב לדעת שמסגרות ממתכת בהכרח דקות יותר ופחות מתאימות למספרים גבוהים. בנוסף, במסגרות מתכת, המסגרת מונחת על 2 נקודות השקה עם האף באמצעות אפונים בעוד שבמסגרות מפלסטיק הגשר חובק באופן שווה את האף, כך שמעבר לטעם האישי, הבחירה ביניהם היא עניין של נוחות ומבנה האף.

 

האם כל מסגרת תתאים לכל צורך ראייתי?

לא כל מסגרת מתאימה לכל צורך אופטי, והמסגרת נבחרת ומותאמת בהתאם לסוג העדשה ולפתרון האופטי המוצע. כך לדוגמה, כשמדובר בעדשות חד-מוקדיות יש מעט מגבלות על גודל המסגרות, אך כשמדובר בעדשות רב-מוקדיות (מולטי-פוקליות/משרדיות) ישנם קריטריונים יותר ספציפיים לבחירת המסגרת. ישנה חשיבות גדולה להתאמת המסגרות בצורה מקצועית. באופטיקה שמואלי תוכלו להיות בטוחים שיעזרו לכם לבחור בדיוק את המסגרת שמתאימה לצורך שלכם.

מה לגבי שריטות?

הרוב המוחלט של העדשות מגיעות עם ציפוי אנטי רפלקס (נגד השתקפויות) ונגד שריטות.

אך מדובר שציפוי שהוא Scratch resistant  ולא scratch proof., כלומר שהוא מפחית משמעותית את השריטות אך לא מונע אותן לחלוטין.

ניקיון נכון של העדשות עוזר למניעת שריטות!

ניקיון נכון של העדשות עוזר למניעת שריטות: מומלץ לנקות אותן במטלית ייעודית רכה המסופקת עם המשקפיים. אחת לכמה ימים ניתן לנקות את העדשות בעזרת ספריי ייעודי מיוחד לעדשות. פחות מומלץ לשטוף את העדשות במים וסבון בגלל הדטרגנטים האגרסיביים שעלולים לשחוק את הציפוי.

עדשות למשקפי ראייה

באופטיקה שמואלי קיים מגוון רחב מאד של עדשות ראייה (אופטלמיות) הנותנות מענה לכל צורך ראייתי. אנו עובדים עם היצרנים המובילים בשוק ולא מתפשרים על איכות העדשות. כל העדשות עומדות בתווי התקן המחמירים ביותר.

העדשות מותאמות בצורה מקצועית על ידי הצוות המנוסה והמקצועי בראשותה של אורנה שמואלי- גורן, אופטומטריסטית בכירה, מוסמכת משרד הבריאות מ–1995 ומומחית בהתאמת משקפי מולטיפוקל, עדשות מגע, משקפיים לילדים, והתאמת משקפיים עם פריזמות במקרי פזילה מיוחדים. אנו ממליצים למבוגרים להיבדק אחת לשנתיים, אלא אם יש תלונה מיוחדת.

עדשות חד-מוקדיות

עדשות חד-מוקדיות משמשות לראייה לטווחים ספציפיים, לדוגמה: משקפי מרחק, משקפי קריאה או משקפיים לטווח ביניים. עדשות חד- מוקדיות נותנות מענה לטווח הספציפי שלו הן יועדו.

עדשות מולטיפוקל (רב-מוקדיות)

עדשת מולטיפוקל היא עדשה רב-מוקדית המחולקת כך שהשליש העליון ממוקד לרחוק ובאופן הדרגתי הכוח של העדשה משתנה דרך עשרות נקודות ועובר דרך כל טווחי הביניים כולל מחשב, עד לשליש התחתון שבו מתקבל הפתרון לראייה מקרוב.

צפו בסרטון על מכשיר למדידה דיגיטלית של מיקום מרכז האישון ביחס למסגרת המשקפיים. המדידה בעזרת המכשיר מאפשרת דיוק מירבי בחיתוך ומסגור העדשות המולטיפוקל.

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים בהתאמת עדשות מולטיפוקל מזה שנים ארוכות בצורה המקצועית ביותר!

למי זה מתאים?

מהעשור החמישי לחיינו חל תהליך של זוקן ראייה (פרסביופיה). בתהליך זה חלה התקשות של העדשה התוך-עינית שהיא האחראית על שינוי המוקד של הראייה מרחוק לקרוב. לכן, בעוד שבגילים הצעירים (ארבעת העשורים הראשונים לחיינו) אין צורך בהפרדה בין עדשות מרחק וקריאה מאחר והמנגנון התוך-עיני של העין מבצע את פעולת המיקוד, מגיל 45 לערך קיימת ירידה בכושר המיקוד לקרוב ולכן אנו נדרשים לפתרון שונה לראייה מרחוק ומקרוב. למי שכבר מרכיב משקפי מרחק יהיה צורך כעת לתת פתרון שונה גם לקריאה והפתרון האולטימטיבי הקיים כיום הוא עדשות מולטיפוקל – פתרון ראייתי לכל הטווחים בזוג משקפיים אחד מבלי צורך להחליף בין משקפיים למרחק ומשקפי הקריאה.

ישנם גם מקרים מיוחדים אצל ילדים שבהם יש צורך להתאים משקפי מולטיפוקל. באופטיקה שמואלי אנו מתחמים בהתאמת משקפי מולטיפוקל לילדים ונשמח להתאים לילדים שלכם את הפתרון המדויק והנכון במקרה הצורך.

עדשות עם צילינדר לטיפול באסטיגמטיזם

בעוד שעין רגילה היא כדורית, לעין עם צילינדר יש צורה יותר אליפטית/ ביצתית. יש לעין מרידיאן שטוח וקמור, כמו ביצה, ולכן קרני האור המגיעות אל העין מתלכדות בשתי נקודות שונות בתוך העין, קרוב לרשתית. כך נוצרת דמות מטושטשות על הרשתית.  ניתן לתקן את הליקוי האופטי הזה בעזרת התאמת עדשה עם צילינדר.

עדשות משרדיות – אופיס

עדשות משרדיות הן עדשות רב-מוקדיות המתאימות לייעוד ספציפי  – עבודה משרדית. בשונה מעדשות מולטיפוקליות, הדגש בחלוקה בעדשות המשרדיות הוא על טווחי הביניים (מחשב) וטווחי הקריאה (טלפון סלולרי). עדשות אלה נותנות מענה ייעודי לשולחן עבודה כאשר השטח המיועד לטווח המחשב ולקריאה הוא רחב יותר. עדשות אלה אינן מיועדות ליציאה מהמשרד, לנהיגה או לראייה לרחוק.

נשארים בחדר – מתאימים לכם את הטווח הנכון

ישנם מספר טווחים אפשריים בעדשות המשרדיות, כולם מתאימים לשימוש בתוך החלל של חדר העבודה:

 • מחשב/ לפ-טופ / קריאה / נייד (BOOK)
 • שולחן עבודה – 2-1.5 מטר (PC)
 • טווח חדר עד 4 מטר (ROOM)

העדשה שתיבחר תלויה באופי העבודה ובתנאים הסביבתיים. המומחיות שלנו היא בבחירה הנכונה של העדשה לצרכים ולאופי העבודה שלכם, בדגש גם על הפן הארגונומי – אנו מקפידים על כך שמנח הראש בעת השימוש במשקפיים יהיה הנוח ביותר.

קשה להסתגל לעדשות מולטיפוקליות, לא?

קיימת תקופת הסתגלות לשני סוגי העדשות המולטיפוקליות, שיכולה לקחת מדקות ספורות ועד לשבועיים-שלושה. ככל שההתאמה מבוצעת בצורה מקצועית ומדויקת יותר כך זמן  ההסתגלות יהיה קצר יותר.

באופטיקה שמואלי אנו מקפידים על מקצועיות ודיוק לאורך כל הדרך – החל בתהליך הבדיקה, דרך בחירת המסגרת ועד מדידת מיקום האישון ביחס לעדשה. על מנת להגיע להתאמה האופטימלית, כל הפרמטרים האלה צריכים להתקיים באופן המדויק ביותר – מהבדיקה ועד הביצוע, כולל בחירת העדשה הנכונה.

באופטיקה שמואלי, אתם נהנים מ-100% אחריות על ההסתגלות. אנו מספקים ליווי ותמיכה של הצוות שלנו לאורך כל הדרך, ומבטיחים שנעשה כל מה שאפשר על מנת שתהיה התאמה מלאה והסתגלות קלה.

עדשות פוטוכרומטיות – מתכהות בשמש: 1 במקום 2

עדשות מתכהות בשמש חוסכות לנו זוג משקפיים נוסף – המשקפיים שלנו מתכהים והופכים למשקפי שמש כשאנחנו יוצאים החוצה. אין צורך להזמין זוג משקפי שמש אופטיים בנוסף למשקפי הראייה הקבועים, אין צורך להיסחב עם שני זוגות משקפיים ולהחליף ביניהם בכל מעבר החוצה או פנימה. ואיכות הראייה אינה נפגמת! זהו פיתרון פונקציונלי מאוד ויחד עם זאת תמיד יהיו את אלו שיחפצו במראה האופנתי יותר של משקפי שמש ולהם נתאים משקפי שמש אופטיים.

זה מתאים לכל סוגי העדשות?

ניתן לקבל את כל העדשות החד-מוקדיות והמולטיפוקליות גם בעדשות מתכהות פוטו, ההופכות למשקפי שמש וחוסכות זוג משקפיים נוסף. לא ניתן לקבל עדשות משרדיות מתכהות.

לצד היתרון הגדול של חסכון בשני זוגות משקפיים, צריך לקחת בחשבון שתהליך ההתכהות / התבהרות המלא יכול לקחת עד כ-2 דקות.

 עדשות עם פריזמות – לטיפול בפזילה

עדשות עם פריזמות ניתנות במקרי פזילה הבאה לידי ביטוי בראייה כפולה. באופטיקה שמואלי אנחנו מתמחים בהתאמת עדשות עם פריזמות ונשמח להתאים לכם את העדשות למקרים אלה בצורה מקצועית ומוקפדת.

משקפי שמש – אופנה לצד איכות

רובנו תופסים את משקפי השמש כמוצר אופנתי. באופטיקה שמואלי אנחנו אכן שמים דגש רב על הצד האופנתי עם קולקציות עדכניות של מיטב המותגים, כגון Ray ban, Valentino, Dior, Versace, Michael Kors, Gucci ועוד.  יחד עם זאת, רוב משקפי השמש בחנות מתאימים גם להתאמת עדשות אופטיות.

אופנתי והרבה מעבר

כל משקפי השמש בחנות עומדות בתווי התקן המחמירים ביותר של סינון קרינת UV. בנוסף תוכלו למצוא אצלנו מסגרות למשקפי שמש ייעודיות לספורט  של המותג המוביל Rudy Project. לשים תמונות.

ומה עם משקפי שמש אופטיים?

כיום אין כבר צורך להתפשר על העיצוב של משקפי השמש שלנו גם כשיש צורך של ראייה מרחוק או משקפי מולטיפוקל. המומחים של אופטיקה שמואלי ישמחו לסייע לכם לבחור ולהתאים מסגרת של משקפי שמש מתוך המבחר המגוון שלנו, שיתאימו לצורך הראייתי שלכם – משקפי מרחק או מולטיפוקל, ולספק לכם משקפי שמש אופנתיים שיתנו גם פתרון אופטי.

בדיקות ראייה לילדים – מתי ואיך?

מומלץ לעשות לילדים בדיקה ראשונית הכוללת הרחבת האישונים בעזרת טיפות אצל רופא עיניים לפני גיל 7. רופא העיניים יצייד אתכם גם במרשם למשקפיים אך באופטיקה שמואלי אנו נעשה בדיקת אימות דיפוטלמית על מנת לאשר ולדייק את המרשם.

לאחר מכן, מומלץ לילדים להיבדק אחת לשנה.

האם ניתן לבדוק גם תינוקות וילדים קטנים?

ניתן לבדוק גם תינוקות וילדים שעדיין לא משתפים פעולה באמצעות המכשור המתקדם שקיים אצלנו בחנות. זוהי בדיקה שנותנת תוצאות מדויקות לצורך התאמת משקפיים

משקפיים לילדים

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים זה שנים ארוכות בהתאמת משקפיים לילדים. אנו מציעים מבחר מגוון וגדול של מסגרות המתאימות באופן מיוחד לילדים מגיל 0 עד 18.

הטבה מיוחדת לילדים חברי מכבי שירותי בריאות

ילדים בגיל 18-0 שהם חברי מכבי מגן זהב זכאים להשתתפות בגובה של 600 ש"ח לזוג משקפיים אחד בשנה.

איך בוחרים מסגרת לילדים?

בחירת המסגרת לילדים היא קריטית, חשוב שהילד/ה יסתכלו דרך העדשה ולא מעל המשקפיים, ולכן בכדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, חשוב שהמסגרת תהיה מותאמת בצורה נכונה – הן מבחינת הגודל והן מבחינת הנוחות.

מענה מקצועי לבעיות ראייה נפוצות של ילדים

אנו מתמחים במתן מענה לבעיות ראייה נפוצות אצל ילדים, כולל:

 • קוצר ראייה (מיופיה – טשטוש בראייה למרחק): הבעיה הנפוצה ביותר אצל ילדים, שהיא בעיה כלל עולמית ההולכת וגוברת עם השנים – הן מבחינת השכיחות והן מבחינת החומרה, בשל השימוש המרובה במסכים. מסיבה זו גם גיל הילדים הלוקים בקוצר ראייה הולך ויורד. המומחים שלנו ישמחו להתאים לילדכם משקפיים הנותנות מענה לבעיה זו. פתרון נוסף ומומלץ לבעיית קוצר ראייה אצל ילדים הוא התאמת עדשות מגע טיפוליות, ובאופטיקה שמואלי אנו מתמחים גם בזה.
 • פזילה: ישנם סוגי פזילה רבים אצל ילדים כשהפזילה השכיחה ביותר נובעת מרוחק ראייה בלתי מתוקן. בניסיון לראות טוב יותר, הילדים מפעילים שריר תוך-עיני שגורם למיקוד וחידוד הראייה. פועל יוצא של זה  היא פעולת התכנסות של העיניים  והתוצאה היא פזילה. עין אחת מתמקדת באובייקט שעליו מסתכלים והשנייה פונה לכיוון אחר. בעיה זו ניתנת לתיקון על ידי משקפיים שמתקנות את רוחק הראייה, הפזילה מתיישרת באופן מהיר, ויחסית מיידי.
 • אסטיגמטיזםמשקפים עם צילינדר: עין רגילה היא כדורית, בעוד שלעין עם צילינדר יש צורה יותר אליפטית/ ביצתית. יש לעין מרידיאן שטוח וקמור, כמו ביצה, ולכן קרני האור המגיעות אל העין מתלכדות בשתי נקודות שונות בתוך העין, קרוב לרשתית. כך נוצרת דמות מטושטשות על הרשתית.  ניתן לתקן את הליקוי האופטי הזה בעזרת התאמת עדשה עם צילינדר.
 • רוחק ראייה (בעיות בראייה מקרוב): רוחק ראייה פחות נפוץ אצל ילדים, אך גם לזה יש אצלנו באופטיקה שמואלי פתרון ונוכל להתאים את העדשות שמטפלות בבעיה זו.

משקפים מיוחדים לילדים העוסקים בספורט  – חזק יותר. בטוח יותר

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים בהתאמת משקפיים מיוחדים לילדים העוסקים בספורט – כדורסל, כדורגל וכד'. משקפיים אלה נותנים מענה בטיחותי ומשמשים גם כמשקפי מגן – הן מבחינת חוזק המסגרת והן מבחינת העדשות שהן בטיחותיות ועשויות מחומרים בלתי שבירים על מנת שלא יתנפצו.

אנו מזמינים אתכם עם הילדים הספורטאים שלכם לבדוק את היצע מסגרות הספורט הייחודיות לילדים ולהתאים להם את המשקפיים הנכונים לעיסוק בספורט.

עדשות מגע

עדשות מגע הן פתרון מצוין לטיפול בקוצר ראייה אצל מבוגרים וילדים, ואנחנו באופטיקה שמואלי מתמחים כבר שנים ארוכות בהתאמת עדשות מגע. יש סוגים רבים של עדשות מגע, כשרוב העדשות שאנו מתאימים כיום הן עדשות רכות, מתכלות – יומיות, דו-שבועיות, חודשיות ואפילו שנתיות. העדשות שאנו מספקים עשויות מהחומר המתקדם סיליקון הידרוג'ל – שהוא חומר גלם מאד עביר לחמצן והמומלץ ביותר לעדשות מגע. אך ישנן גם עדשות קשות נושמות, עדשות מגע עם צילינדר, עדשות סקלרליות לטיפול בקרטוקונוס, קרניות מעוותות ויובש ואפילו עדשות מולטיפקליות – הכול בהתאם לצורך ולמקרה. אנו מתאימים עדשות בתהליך מוסדר שפותח אצלנו על סמך ניסיון רב-שנים ומבטיחים 99% הצלחה!

עדשות מגע מיוחדות

העדשות הן פתרון למקרים מיוחדים בהם לא מתאפשר תיקון אופטימלי בעזרת משקפיים – מחלות עיניים, קרניות מעוותות או אי-רגולוריות, לדוגמה במקרים של קרטוקונוס (קרנית חרוטית), שבה לוקים 5-3 אחוז מהאוכלוסייה. יש עדשות מגע מיוחדות שמאפשרות חדות ראייה 6/6. במקרים אלה הניסיון והמקצועיות של אורנה שמואלי גורן, אופטומטריסטית בכירה ומוסמכת משרד הבריאות, באים לידי ביטוי. אורנה יודעת לאבחן את המקרים המיוחדים הללו, ולהציע את הפתרון הנכון לכל מקרה.

עדשות מגע לילדים

שיטה חדשנית להאטת קצב עליית קוצר הראייה

באופטיקה שמואלי אנו מתמחים בהתאמת עדשות מגע מיוחדות טיפוליות לילדים להאטה של קצב התפתחות קוצר הראייה, פיתוח חדשני של השנים האחרונות.  אנו משתמשים בעדשות MiSight® 1 day של חברת CooperVision, שנראות  ומרגישות כמו עדשות מגע רגילות אך יש להן עיצוב אופטי שונה בשיטת ActivControl® Technology. על פי מחקרים, עדשות אלה מאטות את קצב התפתחות קוצר הראייה בהשוואה לתיקון ראייה בעזרת משקפיים.  עדשות מגע אלו עוצבו במיוחד לילדים ולנוער במטרה להעניק להם ראייה ברורה ללא משקפיים ואפשרות להאט את קצב העלייה בקוצר הראייה.

לא רק האטה בקצב עליית קוצר הראייה – גם מניעת תחלואה

העדשות המיוחדות תורמות גם למניעת תחלואה שנגרמת עקב קוצר ראייה גבוה – כגון היפרדויות רשתית. ככל שקוצר הראייה יותר גבוה גלגל העין מתארך. הרשתית נמתחת. וככל שקוצר הראייה גבוה יותר – הרשתית מתוחה יותר והעין יותר מועדת לקרעים והיפרדיות של הרשתית. הטיפול בעזרת העדשות המיוחדות גורם להאטת התארכות גלגל העין ולהקטנת הסיכונים הכרוכים במתיחה של הרשתית.

 מאיזה גיל אפשר להתאים לילדים עדשות מגע טיפוליות כאלה?

ניתן להתאים עדשות טיפוליות לילדים מסביבות גיל 8 ואילך – זהו הגיל שבו הילדים משתפים פעולה, אך ברור שנדרש גם שיתוף פעולה של ההורים. ניתן להתאים את העדשות מהרגע שהילד/ה עצמאי/ת ומזהים שהוא או היא סובלים מקוצר ראייה פרוגרסיבי. מומלץ להקדים ככל האפשר – ככל שמקדימים התוצאות טובות יותר!

אקססוריז – תוספות ושדרוגים

משקפיים הם לאחר הכול גם פריט אופנתי ובאופטיקה שמואלי תוכלו למצוא מבחר אביזרים אופנתיים ושימושיים של המותגים המובילים, שישדרגו את השימוש במשקפיים שלכם!

 • נרתיקים למשקפיים: באופטיקה שמואלי אנו מעניקים נרתיק במתנה עם כל זוג משקפיים, כך שהמשקפיים שלכם יהיו מוגנים בזמן שאתם לא משתמשים בהם. יש לנו מבחר גדול של נרתיקים ממותגים ואופנתיים המתאימים לכל סגנון.
 • שרוכים/שרשראות: משמשים בעיקר לתליית משקפים מקרוב בזמנים שלא משתמשים בהם. זהו פריט אופנתי ותוכלו לבחור ממבחר גדול של שרוכים ושרשראות למשקפיים, גם שימושי וגם אופנתי!
 • מטליות וספריי לניקוי משקפיים: שיעזרו לכם לשמור על ניקיון המשקפיים לאורך זמן! איך מנקים משקפיים?
 • מסגרות עם מוטות מתחלפים: למי שאוהב לגוון, אנו מספקים מסגרות עם מוטות בצבעים ועיצובים שונים. כך שניתן להחליף את המוטות מתי שרוצים וליהנות מחידוש וגיוון.

שאלות לשאלות ותשובות

איך הכי נכון לנקות את העדשות של המשקפיים שלי?

מומלץ לנקות את העדשות בעזרת מטלית ייעודית רכה שתסופק לכם עם המשקפיים.  אין לנגב את העדשות בבדיי הבגדים שכן אלו עלולים לשרוט את העדשות. אחת לכמה ימים ניתן לנקות את העדשות בעזרת ספריי ייעודי מיוחד לעדשות ונייר טישיו רך. פעולה זו מסירה לכלוך שמנוני המצטבר על העדשות.  פחות כדאי לשטוף את העדשות במים וסבון בגלל הדטרגנטים האגרסיביים שעלולים לשחוק את הציפוי.

כל כמה זמן מומלץ להיבדק?

 • מבוגרים: ההמלצה היא להיבדק פעם בשנתיים אלא אם יש תלונה מיוחדת.
 • ילדים: ההמלצה היא להיבדק אחת לשנה. כמו כן, עד גיל 7 יש לערוך בדיקה מקיפה אצל רופא עיניים הכוללת הרחבת אישונים בעזרת טיפות.

איך ניתן למנוע שריטות במשקפיים?

רוב העדשות שאנו מספקים מגיעות עם ציפוי אנטי רפלקס (נגד השתקפויות) ונגד שריטות.

אך מדובר שציפוי שהוא Scratch resistant  ולא scratch proof., כלומר – מפחית משמעותית את השריטות אך לא מונע אותן לחלוטין.

ניקיון נכון של העדשות עוזר למניעת שריטות: מומלץ לנקות אותן במטלית ייעודית רכה המסופקת עם המשקפיים. אחת לכמה ימים ניתן לנקות את העדשות בעזרת ספריי ייעודי מיוחד לעדשות. פחות מומלץ לשטוף את העדשות במים וסבון בגלל הדטרגנטים האגרסיביים שעלולים לשחוק את הציפוי.