אודותינו

רואים אתכם מאז ומתמיד

מאז היוסדה בשנת 1964, אופטיקה שמואלי היא סמל של שירות מקצועי, עדכני, לבבי וחם לכל הבאים בשעריה.

ששים שנות מצוינות ושירות

החנות נוסדה על ידי דב שמואלי (במקור – סמואל) ז"ל, שהגיע מרומניה בגיל 16 כשבידו תעודת אופטיקאי, שירת כאופטיקאי בצה"ל,  ובהמשך השלים גם את לימודי האופטומטריה.

בשנת 1962 פתח דב את החנות הראשונה בלב האזור  התוסס והאופנתי של אותם הימים – רחוב דיזנגוף בתל אביב, בסמוך לבתי הקפה המיתולוגיים כסית ורוול.

כשאשתו אדית לצידו, ניהל דב את החנות כשהוא מקפיד על שילוב של שירות מדויק, עדכון מקצועי שוטף כולל נסיעות לגרמניה להשתלמויות, שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר (שמואלי היה בין הראשונים בארץ שהתאימו עדשות מגע), ויחס חם ואישי לכל הלקוחות – שילוב שעד היום מאפיין את אופטיקה שמואלי.

החנות הקטנה הפכה במהרה למוקד עלייה לרגל של רבים מהמפורסמים והידוענים של אותם הזמנים שנהנו מהיחס החם והאישי והאווירה הנעימה שהשרה דב.

בשנת 1974, כשהחנות הקטנה כבר הייתה צרה מלהכיל את באיה, עברה החנות לרח' ז'אן ז'ורס פינת רח' דיזנגוף בתל אביב.

דב שמואלי ז``ל (במרכז) ןלידו אביו סמי, וצוות חנות

החנות בדיזנגוף פינת ז'אן דורס תשנות השבעים

בשנת 1998, כששמואלי חש שהוא כבר לא מצליח לתת מענה הולם ללקוחות במיקום זה, עברה החנות למעונה המרווח במרכז שוסטר בתל אביב, שם היא נמצאת עד היום. משנת 1995 החלה בתו אורנה שמואלי גורן להשתלב בעסק, לעבוד עם קהל הלקוחות הנאמן וללמוד לעומק את רזי המקצוע.  דב שמואלי נפטר בשנת 2008.

אופטיקה שמואלי – כיום

אורנה שמואלי גורן – איכות ללא פשרות

אורנה שמואלי גורן – מקצועיות חסרת פשרות באווירה משפחתית וחמימה

אורנה, שבמשך שנות ילדותה בילתה את חופשות הקיץ לצד אביה בחנות הקטנה, שמעה את ההתלהבות בקולו כשהוא מספר בכל ארוחת צהרים על הלקוחות של אותו היום וינקה ממנו את האהבה למקצוע ואת מסורת השירות ללקוחות, מובילה ומנהלת כיום את אופטיקה שמואלי.

אורנה שומרת בקנאות על המורשת ארוכת-השנים של אווירה משפחתית ויחס אישי, שירות מקצועי, שימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר ודגש על אסתטיקה. פרפקציוניסטית חסרת פשרות, אורנה דואגת לרמת הדיוק הגבוהה ביותר בהתאמת המשקפיים או העדשות ללקוחות.

אורנה בעלת תואר B.Sc. (Hons.) MCOptom, סיימה בהצטיינות את לימודי האופטומטריה בפקולטה היוקרתית ב-City University בלונדון ושנת התמחות ב Institute of Optometry בלונדון. אורנה מוסמכת על ידי הקולג' הבריטי ועל ידי משרד הבריאות בישראל, וממשיכה להתעדכן כל העת בכנסים מקצועיים בארץ ובחו"ל. בנוסף סיימה אורנה תואר ראשון נוסף בתולדות האמנות, והיא חובבת ספורט, ריצה ויוגה. אורנה נשואה ואם לשני בנים.

שירותי אופטומטריה מתקדמים

אופטיקה שמואלי מציעה מעטפת כוללת של פתרונות לילדים ולמבוגרים לתיקון ולשיפור הראייה: בדיקות עיניים מקיפות, התאמת משקפיים כולל משקפי מולטיפוקל, התאמת עדשות מגע כולל עדשות מולטיפוקליות והתאמת משקפיים לילדים והתאמת עדשות מגע טיפוליות להאטת קצב עליית קוצר הראייה אצל ילדים.

מהפן האסתטי-אופנתי, אופטיקה שמואלי מציעה שפע של מסגרות למשקפיים, משקפי ראייה ומשקפי שמש מהמותגים המובילים בעולם (כולל משקפי שמש אופטיים) ומסייעת ללקוחות לבחור את המסגרות שהכי מתאימות לצורת הפנים ולסגנון החיים שלהם.

החנות משרתת את חברי כל קופות החולים, ומעניקה הטבות מיוחדות לחברי מכבי שירותי בריאות:

 • ילדים בגיל 18-0 חברי מכבי מגן זהב:  השתתפות בגובה של 600 ש"ח לזוג משקפיים אחד בשנה
 • מבוגרים חברי מכבי שלי: הנחה של 50% אחת ל-3 שנים – עד למקסימום של 1000 ש"ח
 • חברי מכבי מגן זהב:  15% הנחה על המסגרות ו-20% הנחה על העדשות
 • חברי מגן זהב – במקרים מיוחדים (מעל 7+/-):  השתתפות בגובה 600 ש"ח
 • הנחות במקרים מיוחדים נוספים

בנוסף, הטבות לחברי כל קופות החולים.

מידע נוסף על שירותי אופטיקה שמואלי >>

אני מאמינה

"לא רק מרשם למשקפיים"

אני מאמינה גדולה קודם כל בדיאגנוזה – מבחינתי, הכרת הלקוח וסגנון החיים שלו הם חלק משמעותי בתהליך האבחון וקביעת הפתרון האופטי הייעודי ללקוח/ה.

ולכן, בשלב הראשון תמיד אקיים שיחה עם הלקוח/ה בכדי להבין את הצרכים הספציפיים שלו או שלה ואת סגנון החיים (life style) שלו/ה – עיסוקים, עבודה, תחביבים. לפי זה אתן את הפתרון האופטי. לא מדובר רק במרשם למשקפיים, אלא בהרבה מעבר לזה. אני "תופרת" פתרון ראייתי custom made ללקוח/ה שמתאים ספציפית לאורח החיים שלו או שלה.

מסיבה זאת גם תמיד נציע ללקוחות מספר פתרונות בטווחי מחירים שונים, על מנת שכל לקוח ימצא את הפתרון שנוח לו או לה גם מבחינת ההוצאה הכספית – מהעדשות היקרות והמתקדמות ביותר, עדשות הפרימיום, דרך עדשות בטווח מחירים בינוני ועד עדשות בסיסיות יותר במחיר יותר נוח. יחד עם זאת, לעולם לא אוותר על הדיוק בהתאמת הפתרון.  מכאן מגיע האמון של הלקוחות בנו – לקוחות ששבים וחוזרים לקבלת שירות גם בדור השלישי והרביעי במשפחתם. הם יודעים שאצלנו תמיד יקבלו יחס חם לצד דיוק מירבי בהתאמת המשקפיים או העדשות.

הצוות שלנו

לקוחות המגיעים לחנות הנעימה והמזמינה במרכז שוסטר שברמת אביב ג'  פוגשים בצוות ותיק ומיומן שדוגל בשירות מקצועי, מגע אישי, ומשרה אווירה משפחתית והרגשה ביתית.

הצוות כולל את:

 • אורנה שמואלי גורן – אופטומטריסטית בכירה, מוסמכת משרד הבריאות מ–1995. מנכ"ל ובעלים של אופטיקה שמואלי. מומחית בהתאמת משקפי מולטיפוקל, התאמת עדשות מגע, התאמת משקפיים לילדים, והתאמת משקפיים עם פריזמות במקרי פזילה מיוחדים.
 • אבי שטרוזברג – אופטומטריסט מוסמך מטעם משרד הבריאות. עובד באופטיקה שמואלי מאז 1990 וזכה לעבוד גם עם דב שמואלי ז"ל. בעל נסיון רב שנים ומומחה בהתאמת משקפי מולטיפוקל.
 • רוני גרינברג – אופטיקאי מוסמך, אסיסטנט מכירה ויועץ אופטיקה, בעל ותק של מעל 20 שנה בענף האופטיקה. עובד באופטיקה שמואלי מזה כ-7 שנים.
 • ריקי גבאי –אדמיניסטרציה, ייעוץ וסטיילינג בתחום משקפי השמש ומסגרות הראייה  ועוזרת בהדרכות עדשות מגע. ריקי הנאמנה, העובדת באופטיקה שמואלי מעל 30 שנה.

הלקוחות שלנו חוזרים אלינו שוב ושוב, וזאת בגלל שמעבר לשירות המקצועי הם יודעים שהם מגיעים לבית. למקום שבו מכירים אותם, מקשיבים להם ונותנים להם את היחס האישי הטוב ביותר. מוזמנים להגיע אלינו ולהכיר אותנו!

לקוחות ממליצים

עם למעלה מ-30,000 לקוחות לאורך השנים, שחוזרים אלינו שוב ושוב, אנו שמחים וגאים להציג מקבץ קטן של המלצות שקיבלנו בתקופה האחרונה. נשמח לצרף אתכם למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו!
עמית ל.
"מזה כמה שנים שאנחנו מתחדשים במשקפי ראיה באופטיקה שמואלי.
השירות מקצועי אמין וכל משקף תכשיט.
תודה אורנה ואבי על חווית קניה נפלאה כבכל פעם…"
עמית ק.
"הגענו לבדוק אם אפשר לתקן את החלק של המשקפי שמש ששמים על האף, לאחר כמה דקות תיקנו לנו ואפילו לא גבו תשלום!"
משה ח.
"חנות האופטיקה שהיא חובה לכל מרכיב משקפים.  כמי שמרכיב משקפים שנים רבות יכול להמליץ על המקצועיות, השירותיות והיחס האישי.  שימוש במותגים של עדשות ומסגרות איכותיים ללא פשרות."
עדה א.
"אני מטופלת במרפאה למעלה מ-30 שנה. המרפאה הזו הצילה לי את הראייה! ואני גאה להיות לקוחה שלהם עד היום, כ"כ הרבה שנים. הצוות הוא צוות ותיק, מקסים, אדיב, שירות מעולה. אורנה מדהימה, היא מטפלת בי ובבנותי, הן מגיעות אליה למעקב אחת לשנה, היא רגישה, נעימה, מקצועית, קשובה מאוד. ממליצה בחום רב."
ירדן ח.
"פנינו לאופטיקה שמואלי בהמלצת חברה

אורנה האופטומטריסטית בדקה אותי ואת בתי במקצועיות רבה ובנועם הליכות ולבסוף עזרה לנו לבחור מסגרות משקפיים עם הרבה שיק. תודה רבה מקרב לב על שירות מעולה "

צביה ב.
"רכשתי משקפיים באופטיקה שמואלי לפני כשנה וחצי, קיבלתי שרות מקצועי ואדיב והייתי מאד מרוצה.  במהלך השנה וחצי אחרונות פעמיים נדרשתי לשירות, פעם אחת נשברה לי מסגרת המשקפיים כתוצאה מנפילה רצינית, אורנה גורן הצליחה להשיג עבורי מסגרת חלופית כך שיכולתי להשתמש באותן עדשות ובפעם השניה נשרטה אחת העדשות באופן משמעותי וגם בפעם זאת קיבלתי שרות מעולה, הכולל החלפה מהירה של העדשה השרוטה כך שלא נשארתי ללא המשקפיים זמן רב."
לימור ש.
"חברים יקרים,

קבלו את המלצתי החמה. אופטיקה שמואלי זו מקצוענות  אמיתית. במסירות מקצועית, עברתי לפתרון מולטי פוקל באמצעות עדשות מגע חודשיות, שנתפר עבורי על ידי אורנה שמואלי.

החיים נראים אחרת, תרתי משמע ואני אסירת תודה לאורנה על המסירות, המקצועיות והסבלנות. תודה לריקי על השירות והתמיכה."

הצהרת נגישות

לנו באופטיקה שמואלי, חשוב לתת שירות מכבד ושוויוני לכל מגוון לקוחותינו. כחלק מראיית עולם זו אנו פועלים ליישום הנגשה לאנשים עם מוגבלויות על פי הדין, הן בחנות והן בהתאמות בערוצים דיגיטליים וביניהם אתר האינטרנט שלנו. ההתאמות אלו מבוצעות על פי הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, התשנ"ח – 1998 והתקנות שהותקנו על פיו.

הסדרי נגישות באופטיקה שמואלי:

החנות וחדר הבדיקה נגישים, על מנת לשרת את כלל לקוחותיה באופן שוויוני ומכובד.

להלן הסדרי הנגישות לטובת כלל הלקוחות:

חניה – נגישה, בחניון המסחרי שבקניון

כניסה לחנות – נגישה

בית שימוש – נגיש, במרכז המסחרי

עמדת שירות – נגישה

מערכת עזר לשמיעה – קיים

שילוט – קיים

סיוע במידת הצורך – קיים, בתיאום מראש

 

הסדרי נגישות לשירות לקוחות:

נציגי שירות – לאופטיקה שמואלי עובדים בעלי הכשרה מתאימה למתן שירות נגיש ללקוחות בעלי מוגבלויות. לצורך מתן שירות מיטבי, כדאי לעדכן את נציג השירות בכל עזר ו/או התאמת נגישות נדרשת לעת קבלת השירות באופטיקה שמואלי.

נגישות אתר האינטרנט:

אתר אינטרנט נגיש הוא אתר המאפשר לאנשים עם מוגבלות ולאנשים מבוגרים לגלוש באותה רמה של יעילות והנאה ככל הגולשים.

באתר האינטרנט של אופטיקה שמואלי, הושקעו מאמצים ומשאבים על מנת להנגיש את המידע והשירותים הכלולים בו בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות ותקנותיו.

רמת הנגישות באתר

 • התאמות הנגישות בוצעו עפ"י הנחיות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת
 • האתר נבדק ונמצא מתאים לצפייה בדפדפנים Chrome בגרסה העדכניות. יתכנו אי תאימות בגרסאות שאינן עדכניות.
 • האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter, Tab ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.
 • האתר מותאם לשימוש בטלפון הסלולרי.

בהתאם לאמור לעיל, באתר האינטרנט מצוי כפתור בעל סימון של כיסא גלגלים, המאפשר פתיחה של סרגל כלים עבור שירותי נגישות.

סרגל הנגישות מאפשר לגולש באתר, לבצע על פי העדפותיו את הפעולות הבאות: הגדלת גופן באתר, שינוי הגופן באתר, החלפת צבע הרקע באתר, הוספת קו תחתון במקומות בהן קיימים קישורים לצורך הפניה לדפים אחרים, שינוי התמונות באתר לגוון אפור, החלפת ניגודיות.

הבהרה: כרגע לא ידועות לנו על בעיות נגישות באתר. נתקלתם בבעיה? ספרו לנו!

אנחנו משתדלים לשמור ולתחזק את האתר ברמה הטובה ביותר. כדי שנוכל לטפל בבעיה בדרך הטובה ביותר, בבקשה צרפו פרטים מלאים ככל שניתן ופנו לרכז הנגישות: תיאור הבעיה,  מהי הפעולה שניסיתם לבצע? באיזה דף גלשתם? סוג וגרסה של הדפדפן, מערכת הפעלה, סוג הטכנולוגיה המסייעת (במידה והשתמשתם).

יצירת קשר עם אחראית הנגישות של אופטיקה שמואלי

שם : גב' אורנה גורן-שמואלי

טלפון :  03-643.7767

דוא"ל: opticas@netvision.net.il

שימוש ברכיב ההנגשה:

באתר זה מוטמע תוסף נגישות, המסייע בהנגשת האתר לבעלי מוגבלויות.

 

למען הסר ספק:

אנחנו מחויבים להפוך את אתרינו לנגיש לכלל האנשים, לרבות לבעלי מוגבלויות שונות.

באתר זה תוכלו למצוא את הטכנולוגיה המתאימה לצרכים שלכם.

אתר זה הנו אתר שמיש לכלל האוכלוסייה ברובו ובהשתדלות מקסימאלית.

ייתכן ותמצאו אלמנטים שאינם מונגשים כי טרם הונגשו או שלא נמצאה טכנולוגיה מתאימה ולצד זה אנו מבטיחים כי מתבצעים מירב המאמצים לשפר ולהנגיש ברמה גבוהה ובלי פשרות.

במידה ונתקלתם בקושי בגלישה באתר וצפייה בתוכנו אנו מתנצלים על כך ונשמח מאוד כי תפנו את תשומת ליבנו לכך .

 

הצהרת הנגישות תקפה ליום 1.1.2022 בשעה 11:30